meditreal
reality chorvatsko
Otázky a odpovědi
 • Může čech koupit apartmán v Chorvatsku?

  Ano, může. Občan Evropské unie může nakupovat nemovitosti v Chorvatsku bez omezení. Jedinou výjimkou je koupě pozemku  který je vedený jako zemědělská půda nebo les. Zvláštní omezení také platí pro půdu v chráněných krajinných oblastech.

 • Je možné zakoupený apartmán pronajímat v době kdy ho nepotřebujeme?

  Toto je možné, můžeme Vám i pomoci při zajištění péče o apartmán a hosty. Od přivítání hostů a jejich ubytování až po zajištění úklidu po jejich odjezdu. Pokud chcete nabízet apartmán k pronájmu veřejně a ne jenom pro své známé, je nutno vyřídit si k tomu licenci. Jedná se o jednoduchý úřední úkon a rádi Vám s ním pomůžeme.

 • Zajišťujete překlad do češtiny?

  V případě že to požaduje zákazník, tak zajišťujeme překlad všech dokumentů do jeho mateřského jazyka. Také při prohlídkách nemovitostí, jednání na úřadech a u notáře, vždy zajišťujeme překlad.

 • Lze koupit domeček na hypotéku?

  Obecně lze říct  ano. Existují dvě možnosti: 1) financování  Chorvatskou bankou – do zástavy jde kupovaný dům, nelze počítat se 100% hypotékou;  2) financování Českou bankou – musíte dát bance do zástavy nemovitost nacházející se v Čechách. Pro získání 100% kupní ceny je možné kombinovat obě možnosti. Jsme schopni Vám financování kompletně zajistit.